ביטוח נסיעות

ביטוח נסיעות

כאשר מדברים על ביטוח נסיעות בדרך כלל מתכוונים לביטוח עבור נסיעה לחוץ לארץ. הרי כל נסיעה כרוכה בהוצאה של קטנה של כספים ובמידה ומשהו משתבש והנסיעה עומדת בפני סיכון של ביטול (ללא קשר לסיבה) הרי שכדאי שיהיה גוף מבטח שאפשר יהיה לקבל ממנו בחזרה את הכסף, גם אם רק את חלקו, ששולם ולבסוף לא ינוצל. ביטוחים מסוג אלו תקפים גם עם טיולים בארץ ובחו"ל.

כיום, עם כניסתן של חברות נסיעה ותעופה נוספות – עולה המודעות וחשיבותה של פוליסת הביטוח ולעזרה שהיא יכולה לתת במקרים שונים של שינויים בתכניות הנסיעה. יחד עם זאת, חשוב מאד להכיר את סוגי הביטוחים השונים ואת הסעיפים השונים אשר עם הזמן יאפשרו מתן פיצוי לנוסע.

ביטוח למקרה של ביטול

כיום נהוג ומקובל להזמין חופשה או נסיעה זמן רב מראש. במקרים רבים העלות תהיה נמוכה ואטרקטיבית ואז כל שנותר הוא להמתין שהזמן יעבור. יחד עם זאת, במהלכו של פרק זמן ארוך עלולים לחול שינויים שיסכנו את הנסיעה או אפילו יגרמו לביטולה. כאשר רוכשים מיד לאחר ההזמנה גם ביטוח למקרה של ביטול – אפשר יהיה לקבל חלק ניכר מהתשלום ששולם בחזרה מחברת הביטוח, כתלות בהצגת מסמכים או הוכחות הקשורות למקרה אשר בגינו הנסיעה בוטלה.

מטיילים בארץ ונהנים

ביטוח כבודה ורכוש

לאף אחד לא יהיה זה נעים להגיע אל היעד ולגלות שהמזוודה או חלק מהחפצים שלו לא הגיעו ליעדם ביחד איתו. במקרה כזה יהיה עליו לרכוש לא מעט חפצים על מנת להתקיים ולהתחיל את הנסיעה כמצופה. רוב חברות התעופה לוקחות אחריות על מקרים שכאלה אך כדאי שהלקוח יהיה מכוסה גם מצד חברת הביטוח וכך יקבל פיצוי גם ממנה. בנוסף במידה והנוסע לוקח עימו לנסיעה חפצים יקרי ערך – הוא יוכל להכליל אותם בפוליסת הביטוח ולהגן על עצמו במידה וחלילה ילכו לאיבוד.

ביטוח בריאות

אף אחד לא יכול לדעת מה יקרה במהלך הנסיעה. תאונות יכולות לקרות לכל אחד ובכל מקום ועל מנת להימנע ממצב שבו צריך לשלם סכומי כסף גבוהים לשם קבלת טיפול רפואי – חשוב מאד להציג פוליסת ביטוח תקפה כאשר ניגשים לקבל שירות רפואי כלשהו. הוצאות בגין טיפולים רפואיים בחוץ לארץ עלולות להיות גבוהות מאד ולכן רצוי שיהיה מי שישלם עבורן או יחזיר לנוסע את העלות ששילם בכיסו. כל נוסע חייב שיהיה לו ביטוח נסיעות, שכן במקרים רבים ובמדינות רבות לא יסכימו כלל לטפל בו אם לא יראה שהוא מכוסה בדרך כלשהי על ידי חברת ביטוח. אחד החידושים האחרונים בכל נושא של ביטוח בריאות ונסיעות ולחו"ל הינו הפספורטקארד ( קראו עוד על ביטוח נסיעות לחו"ל פספורט )

חשוב מאד לדעת את הפרטים האלה כבר בשלב של הזמנת כרטיסי הטיסה, המלון או הצימר בגליל. גם אם הנסיעה מתוכננת כמה וכמה חודשים קדימה. רק הבנה של סוגי הביטוחים השונים ורכישת הפוליסה המתאימה ביותר תגן על הנוסע ועל סכומי הכסף שהוא מוציא ויוציא במידת הצורך. רק כך הוא יוכל לקבל את הכסף בחזרה, גם אם רק את חלקו.

ביטוח נסיעות
אהבת? דרג אותנו!