טיולים לנכים

טיולים לנכים

כולם מחפשים ליהנות ממזג האוויר ומהנופים היפים של הארץ שלנו מהזרימה של המים בצפון ממרבדי הכלניות וממגוון האתרים שיש בכול פינה בארצנו. גם אוכלוסיית הנכים שלא יכלו בעבר להגיע להרבה מקומות בשל אי גישה, היום  כבר מתאפשר להם, כיון שרוב פינות החמד בארץ נגישות גם עבורם.

בשנים האחרונות בהרבה אתרים הושקעו מלינוי כספי בתשתיות שמיועדות עבור טיולים לנכים ולאפשר להם את הנגישות לטבע ומאז ניתן לראות נכים רבים שנהנים בדיוק כמו כול אחד ממה שיש לטבע להציע. להלן פירוט של מקומות קסומים בארץ שה נגישים לנכים, שיעניקו לכם רעיונות רבים והרבה חשק לצאת לטיול!

אתרים בצפון שהם נגישים

תל דן – תוכלו ליהנות מזרימת המים המיוחדת בנחל הקסום וליהנות מנוחיות ומהשבילים הנוחים ומתצפית יפה מהמקום.  

גמלא – תוכלו לזכות בתצפית נשרים שהיא מרהיבה, תוכלו לראות אותם דואים ומקננים, יש במקום מצגת וידאו מרשימה.

שמורת החולה – יש בשמורה כניסה נוחה לחורשה לעשות פיקניק יש גשר צף שהוא נגיש ומרכז מבקרים.

ציפורי –  בגן הלאומי הזה תוכלו להגיע היישר לפסיפסים ששוכנים בתוך  שבוילה הרומית, תוכלו לבקר בבית הכנסת העתיק ובמודל מאגר המים.

יער ברעם – בגן הלאומי של ברעם מצאו שביל אספלט נוח למדי המוביל לנקודות תצפית מרהיבות.

פארק הכרמל – תוכלו ליהנות ממספר של אתרים בפארק עצום בגודלו, חניון כלניות, חניון טללים ותחילתו של נחל אורן שנגיש לכול אחד. יש בנמצא גם את החי-בר ועוד.

נחל מערות – במקום זה תאלצו להסתייע במלווה כיוון שיש שביל שמוביל למערה אך ניתן בהחלט להגיע אליה בסיוע .

קיסריה – אפשר להיכנס אל תוך כול מתחם התיאטרון הרומי מבעד הפתח הדרומי באמצעות דק עץ מיוחד. ישנם עוד שבילים נגישים באתר שמאפשרים סיור בעיר העתיקה.

נחל אלכסנדר – תיהנו כאן משביל נוח למדיי שאורכו לכול אורך הנחל יש רחבות גדולות ונוחות שנתם להתכנס ולשבת בהן. 

אפולוניה – גן לאומי זה הותאם לכול אחד יש בו נגישות לפינות פיקניק קסומות שמותאמים גם לכיסאות גלגלים. ספסלים רבים לאורך השבילים וניתן לטייל במסלול בכול צורה.

מקורות הירקון – שביל נחל הירקון הוא כיום נגיש לכול אח ד לכול אורך גדות הנחל, מה שיאפשר לכם ליהנות מהיופי של הירקון, מפינות רבות של ישיבה.

לסיכום

ניתן לראות שיש שינוי רב לעומת שנים עברו בכול הגישה של נכים לאתרים בארץ ואין סיבה יותר שתשכנע אתכם להישאר בבית ולהפסיד את מגוון המקומות הקסומים הללו ואת כול החוויות שגלומים ביציאה אל הטבע היפה. אז הכינו את ערכת הפיקניק שלכם, וצאו ליהנות בפארקים ובאתרים היפים ובנחלים השוצפים ואל תשכחו להשאיר אותם נקיים כדי שתמיד תוכלו להמשיך, אתם ושאר האנשים, ליהנות מהם שוב ושוב.

ראה גם: טיולים מאורגנים בארץטיול מאורגן לירושלים

טיולים לנכים
5 (100%) 1 vote