טיול בארץ או טיסה לחו"ל – איך תעשו את הבחירה שמתאימה לכם יותר?

טיול בארץ או טיסה לחו"ל – איך תעשו את הבחירה שמתאימה לכם יותר?

כולנו אוהבים לטייל – גם ברחבי ישראל וגם מחוצה לה. על-מנת למצות את ההנאה בכל טיול ובכל חוויה, כדאי להקדיש תשומת לב וזמן לבחירה מושכלת של המסלול המתאים לנו ביותר בכל נקודת זמן ובהתאם להעדפות שלנו.

איפה כדאי לטייל עם ילדים?

כשאנחנו רוצים לטייל בהרכב משפחתי מלא, כולל עם הילדים היחסית קטנים, באופן טבעי קל יותר לעשות זאת בארץ. אמנם גם בגיל צעיר ניתן ליהנות מלונדון, רודוס או איטליה, ואמנם טיסות לפריז או לברצלונה נמשכות בסך הכל מספר שעות, אולם בסופו של דבר טיול בחו"ל עם ילדים קטנים יחסית מחייב לוגיסטיקה מורכבת שבמקרים רבים מגבילה את היכולת ליהנות באמת מהחופשה. בנוסף, עלות טיסה לחו"ל בהרכב משפחתי מלא הינה גבוהה מאוד – ובסכום הזה ניתן לצאת לכמה וכמה טיולים חווייתיים ומהנים מאוד בארץ. עוד כדאי לקחת בחשבון שפעוטות וזאטוטים נוטים להתעייף מהר, כך שחלק מהזמן בחו"ל מתבזבז בשל כך.

איפה לטייל בחורף?

גם כשאנחנו יוצאים לטיול בחורף יש לישראל יתרון משמעותי על פני רוב מדינות העולם – מזג האוויר הנוח. גם בדצמבר, ינואר ופברואר, הטמפרטורות ברוב חלקי הארץ גבוהות יחסית, ומאפשרות לטייל בחיק הטבע ללא כל בעיה. מספר ימי הגשם מועט (והולך ומצטמצם, עושה רושם, משנה לשנה), כך שבעוד שברוב מדינות אירופה גשום וקפוא או כמעט קפוא, ברחבי ישראל ניתן לטייל וליהנות מכל היופי שמציע הטבע.

אופציה אחת של טיולים בישראל בחורף היא הגליל – שבעונה זו הופך ירוק במיוחד, בנחלים רבים המים זורמים בשצף והאנרגיות באזור הנינוח והחיובי מוצלחות במיוחד. אופציה שנייה היא הנגב – שמתאפיין במזג אוויר נעים ואפילו חמים בשעות היום, ומציע למטיילים תנאים אידיאליים להתרשם מכל היופי שיש בו.

אתרי התיירות הייחודיים של ישראל

טיול בחו"ל ממלא אותנו באופן טבעי בהתפעלות לנוכח אתרים ייחודיים. כך למשל מי שעולה על טיסות לפריז ימצא עצמו משתאה מול האייפל, מי שנוחת בברצלונה יגיע לפארק גואל, בלונדון ממתינים לנו ארמונות מפוארים ופארקים רחבי ידיים וכו'. אבל גם בארץ, כדאי לדעת, ישנם אתרים ייחודיים ומרשימים שמספקים חוויה בלתי נשכחת – בין אם במסגרת טיול "רגיל" ובין אם כשמדובר על טיול שנועד לציין אירוע מיוחד כמו בת/בר מצווה וכו'.

טיולים בציפורי

הגן הלאומי ציפורי מציע מבט מרתק על העבר ונקודת תצפית אל הגליל שלאורך כל השנה נוכח במלוא הדרו. כדאי לדעת שבעבר שימשה ציפורי כבירת הגליל ובה גם פעל הסנהדרין. בגן הלאומי ממתינים שלל פסיפסים מתקופות שונות שדרכם ניתן ללמוד על החיים באזור בימים עברו – כולל שחזור של תיאטרון רומי ייחודי, רובע יהודי, מצודה צלבנית, וילה רומית, מאגר מים עתיק, רחובות שהיוו חלק משוק, ועוד.

טיולים בירושלים

על ירושלים נאמר כבר הכל, ולא בכדי מהווה בירת ישראל מוקד לעלייה לרגל מכל רחבי העולם – וכדאי שגם אנחנו הישראלים נבקר את העיר שלקחה 9 קבין של יופי מתוך העשרה שירדו לעולם. המוקד של כמעט כל טיול לירושלים הוא באופן טבעי הכותל המערבי, וסביבו ניתן לתכנן אינספור מסלולים ואפשרויות.

טיולים בעכו

עכו היא דוגמה נהדרת לרב התרבותיות שמאפיינת את ישראל ולחיים המשותפים בין בני כל הדתות, בין ותיקים לעולים, ובין מעמדות סוציו-אקונומיים שונים. טיול בעכו עשוי לכלול את המרכז הבוכרי המקסים שמציג את הפולקלור הייחודי של עדה זו, את הגנים הבהאים היפים ואת המקדש שבו קבור מייסד דת זו, את בית הכנסת הטוניסאי הייחודי וכמובן את אזור הנמל והשוק הססגוני.

טיול בארץ או טיסה לחו"ל – איך תעשו את הבחירה שמתאימה לכם יותר?
5 (100%) 2 votes