פארק שוהם וחורבת תנשמת
מסלולי הליכה ורכיבת אופניים, אתר ארכיאולוגי מרשים ופריחה מרהיבה

פארק שוהם וחורבת תנשמת

רוצים לצאת עם המשפחה לטיול כיפי בחיק הטבע?

בתקופה הזאת לא צריך להתרחק כל כך מהבית, היכן שלא תביטו תיראו ירוק בעיניים. פריחה מרהיבה של רקפות, כלניות, חרדלים, סביונים ועוד….

פארק שוהם הינו פארק יפיפה שפותח ע"י הקרן הקיימת לישראל וצופן בחובו שבילי הליכה ואופניים, יערות פיקניק ומרחבי פריחה. גולת הכותרת- אתר ארכיאולוגי מרהיב. מומלץ ביותר בחודשי החורף והאביב אך ללא ספק יכול להיות אטרקציה משפחתית גם במהלך שאר עונות השנה.

כיצד מגיעים:IMG_20160213_114430

נוסעים על כביש 444 ומעט דרומה לפניה לשוהם ישנה כניסה מזרחה אל פארק מפה שימו לב, ישנן 2 כניסות, הכניסה הדרומית יותר מיועדת לרוכבי אופנים או ברגל. על מנת להיכנס עם רכב יש להיכנס באמצעות הכניסה הצפונית יותר, זו המסומנת ע"ג המפה בירוק. 

המלצה שלנו מה לעשות:

הדפיסו את המפה, התארגנו עם ציוד לפיקניק/ארוחת בוקר, נעלי הליכה נוחות, משחקי כדור לילדים וצאו לדרך…התמקמו באזור הספסלים הרבים שהקימה קק"ל באזור, שם תוכלו לפתוח את הבוקר בפיקניק נחמד וארוחת בוקר. כזאת אשר תרגיע את הבטן ותאפשר לנו להמשיך ולטייל בהנאה באתרים. לאחר מכן ישנן שני מוקדים אשר שווים ביקור בפארק. האחד חורבת תנשמת; מדובר באתר בן למעלה מ 1500 ש"ח מרשים ביותר ובו שרידי ישוב קדום, כנסייה עם ריצפת פסיפס יפיפיה, גת לדריכת ענבים ובית בד קדום. מומלץ לקרוא מעט באינטרנט אודות הצורה שבה עבדו מתקנים אלו, כך תוכלו להעשיר את עולמכם ואת עולמם של ילדיכם.

אתר נוסף שנמצא במקום הינו גבעת הספלולים אשר נקראת כך, ע"ש השקערוריות שנמצאו באבני במקום שיתכן ושמשו לכתישה של תבלינים וזרעים בתקופות קדומות. משם ניתן לצאת למסלול הליכה לאורך שביל הבוסתנים אשר בו נוף מרהיב ושרידי טרסות עתיקות.

הידעתם**

  • ריצפות פסיפס נפוצות מאוד בארצנו בתקופה הביזנטית. חלקן הגדול שייך לבתי כנסת וכנסיות. ניתן להבדיל בין ריצפת בית כנסת לריצפת כנסייה באמצעות סימנים מובהקים, בהם מנורת שבעת הקנים, כיתוב עברית או ארמית בבתי הכנסת לעומת ריצפת כנסייה אשר תכלול אלמנטים נוצריים ובהם צלבים, מזבח וכיוונה אל המזרח.
  • המילה פסיפס מגיעה מיוונית ופירושה – אבן קטנה. בעברית למעלה משלוש מאות מילים שמקורן ביוונית.

אהבתם? רוצים לקבל המלצה לטיול נוסף לשבת הבאה?

מלאו את פרטיכם כאן ואנו נשלח לכם המלצה נוספת ללא תשלום או התחייבות:

טיול עצמאי מומלץ לחודש מרץ
5 (100%) 1 vote