טיפים לתכנון טיול עם ילדים בצפון

טיפים לתכנון טיול עם ילדים בצפון

הצפון הירוק והמרהיב של ישראל מושך אליו אלפי מטיילים מדי שנה, ואין פלא שזהו אחד מן היעדים המועדפים על ישראלים רבים. זהו יעד נפלא אם רוצים לטייל עם בן/בת הזוג או עם החבר'ה, אבל מה קורה כאשר רוצים לקחת גם את הילדים לצפון? אילו דברים כדאי לבדוק לפני שיוצאים לדרך, ואילו דגשים צריך לקחת בחשבון כדי שגם הילדים ייהנו?

טיול מאורגן

בדקו מה אפשר לעשות בצפון

סקירה קצרה בגוגל תגלה לכם שיש הרבה דברים כיפיים שאפשר לעשות בצפון, לרבות מסלולי טיול שמתאימים לכל המשפחה, אתרים היסטוריים, שמורות טבע, פינות חי, פארקי שעשועים, מקורות מים שתוכלו לשכשך בהם ועוד. מומלץ לבחור צימרים בצפון וכמה אטרקציות מתוך המגוון העצום ולברר לגביהן היכן הן נמצאות, לאילו גילאים הן מתאימות, מהן שעות הפתיחה ומה העלויות. בשלב הזה כדאי לשתף גם את הילדים בבחירת האטרקציות שבהן תבקרו, כדי שחוויית הטיול המשפחתי תהיה נעימה יותר עבורם.

קחו בחשבון את הנסיעות

הצפון שלנו רחב ידיים, ונסיעה מאטרקציה לאטרקציה (או לצימר) עשויה לארוך לא מעט זמן. חשוב לתכנן את הנסיעות מראש, הן על מנת לבחור את המסלולים הקצרים ביותר בין נקודות והן כדי לדעת איפה לעצור למנוחה בעת הצורך. אולי אפילו תוכלו לשלב במסלול אטרקציות שלא חשבתם עליהן קודם לכן, רק כי הן בדרך למקום אחר. דאגו גם לתעסוקה במהלך הנסיעות, לרבות משחקי חברה שאפשר לשחק בתוך הרכב או נושאי שיחה שיעסיקו אתכם עד שתגיעו אל היעד.

התחשבו במזג האוויר בצפון

נכון, טיול בצפון הוא לא נסיעה לסיביר ולא קפיצה לאפריקה אלא עדיין טיול בתוך מדינת ישראל, ובכל זאת – אם אתם לא מתגוררים בדרך קבע בצפון כדאי לבדוק מה מזג האוויר באיזורים שאליהם אתם מתכננים להגיע. יתכן שתופתעו לגלות עד כמה חם בטבריה בחודשי הקיץ או תימנעו מהיתקעות בצפת בשיא עונת השלגים, ותוכלו להיערך בהתאם.

הגדירו לעצמכם את מגבלות התקציב

הגדרת תקציב מראש תסייע לכם לתכנן את הטיול ללא חשש שתיכנסו לחובות לאחריו. בדקו מהן עלויות המלון או הצימר שבו תשהו, מה עלויות הכניסה לאתרים או לאטרקציות השונות שתבקרו בהן וכמה כסף תוכלו להוציא על ביקורים במסעדות. כדאי להשאיר מרווח מסוים של גמישות למקרה שתיתקלו בהוצאות לא צפויות, ומאידך לזכור שלא חייבים לבזבז את כל הכסף שהוגדר לטיול הזה עד השקל האחרון ובהחלט מותר לחזור הביתה עם עודף.

האם שקלתם טיולים מאורגנים?

כדאי גם לדעת שקיימת אפשרות של טיולים מאורגנים: בטיולים כאלה אתם מסתפקים בתפקיד המטיילים, עם מינימום השקעה בתכנון ומקסימום הנאה מהטיול. יחד עם הילדים תוכלו ליהנות מהצפון המרהיב של ישראל ומאטרקציות מעניינות לאורך הדרך, בתוספת הסברים מפי מדריך מוסמך שיוכל להעניק לטיול המשפחתי שלכם ערך מוסף.

טיפים לתכנון טיול עם ילדים בצפון
אהבת? דרג אותנו!