ירושלים

ירושלים

ירושלים בירת ישראל היא גם העיר הגדולה ביותר במדינה בגודל אוכלוסייתה המונה כ- 900 אלף תושבים. ירושלים המשתרעת על פני שטח כולל של 125,420 דונם, דורגה בשנת 2010 במקום הראשון ברשימת הערים הטובות ביותר לטיולים ולפנאי של המגזין הבינלאומי טרוול + בקטגוריית אפריקה והמזרח התיכון.

ירושלים מהווה מוקד תיירותי מוביל בעולם לנוכח התרבות השורשית ומהחשיבות ההיסטורית של העיר, כאשר בין יתר האתרים ההיסטוריים של העיר המשמשים כמוקדי עלייה לרגל למיליוני התיירים הפוקדים את העיר מדי שנה, תוכלו למצוא את רחבת הכותל המערבי, מנהרות הכותל, כיפת הסלע, מסגד אל אקצה, עיר דוד, כנסיית הקבר, טיילת ארמון הנציב ועוד. בשנת 1981 הוכרזה העיר העתיקה בירושלים כאתר מורשת עולמית על ידי ארגון אונסק"ו.

טיולים מאורגנים בירושלים

יום כיף בירושלים לכל מטרה

ירושלים, על שלל אתריה הקדושים ומוקדי התיירות השונים הפועלים ברחבי העיר, מהווה אלטרנטיבה אופטימאלית עבור כל אחד ואחת מביניכם המעוניין לקיים יום כיף בן מספר שעות ברחבי העיר התיירותית ביותר בישראל.

בין יתר מסלולי הטיול המומלצים לימי כיף בירושלים תוכלו למצוא מסלול ייעודי המותאם למשפחות. מסלול זה משלב בתוכו את האטרקציות המובילות של העיר כגון: גן החיות התנ"כי, סמטאות הרובע היהודי בעיר העתיקה וכדומה. במהלך יום הכיף תוכלו לבקר גם באחד מהגנים העירוניים הפזורים ברחבי העיר ולקיים פיקניק משפחתי תחת כיפת השמיים והאוויר המיוחד של ירושלים…

יום כיף בירושלים ניתן לקיים גם במסגרת יום כיף רומנטי לזוגות ובמהלכו תוכלו לבקר בשוק מחנה יהודה, לטייל באזור ממילא המאכלס כיום מגוון רחב של בתי אופנה יוקרתיים, לטייל בסמטאות שכונת נחלאות וכדומה. במהלך ימי הכיף הזוגיים או המשפחתיים שלכם בירושלים, תוכלו לשלב גם סיור מודרך בעיר דוד שהיא למעשה אתר ארכיאולוגי בו שכנה ירושלים הקדומה.

אטרקציות נוספות אותן ניתן לשלב במהלך יום כיף בירושלים כוללות בין היתר: ביקור במוזיאון ארצות המקרא שהוא למעשה המוזיאון היחיד בישראל ובעולם כולו בו תוכלו למצוא ממצאים ארכיאולוגים על תרבויות העולם העתיק מנקודת מבט מקראית, סיורי סגווי בירושלים, מנהרות הכותל, מעלית הזמן הנחשבת לאחת מהאטרקציות המובילות ביותר בעיר בשנים האחרונות ועוד מגוון רחב של מוקדים תיירותיים הפזורים בכל רחבי העיר.

כניסה לכותל דרך שער יפו

מתחם כיכר המוסיקה

אחד מהמקומות הקסומים ביותר לסיור בירושלים במסגרת ימי כיף משפחתיים, קבוצתיים או זוגיים, הינו מתחם כיכר המוסיקה הממוקם בשכונת נחלת שבעה שבמרכז העיר ירושלים. בשטח המתחם פועל מוזיאון המוזיקה העברי שבין יתר מציגיו תוכלו למצוא אוספי כלי נגינה עתיקים. בשטח המוזיאון פועלים שבעה חללים שונים שכל חלל מעוצב בסגנון המאפיין את התרבות המוסיקאלית אותה הוא מייצג. כמו כן, בשטח המוזיאון פועלת חנות מוסיקה ומזכרות בו תוכלו לרכוש פריטים שונים הקשורים לעולם המוסיקה העברית לדורותיה.

במתחם כיכר המוסיקה תוכלו למצוא גם בתי קפה ומסעדות גורמה לצד דוכני אוכל רחוב ומגוון רחב של חנויות לממכר מזכרות.

ביקור במוסדות הממשל של ישראל

בירושלים שוכנים גם מוסדות ממשל רבים של מדינת ישראל, החל מכנסת ישראל, דרך בית המשפט העליון ומשכן הנשיא ועד לבית ראש הממשלה ומשרדי הממשלה השונים. לאורך כל ימות השנה תוכלו לבקר במתחם הפרלמנט הישראלי הידוע בשם הכנסת וזאת במסגרת סיורים מודרכים הנערכים במקום.

כמו כן, במהלך טיול בירושלים תוכלו לבקר בהר הרצל הממוקם במערב ירושלים ומשמש כבית הקברות הלאומי של מדינת ישראל. בשטח ההר ממוקמת גם חלקת גדולי האומה בה קבורים מנהיגי המדינה והציונות ובכניסה למתחם פועל מוזיאון הרצל העוסק בפועלו וחזונו של בנימין זאב הרצל.

ירושלים
5 (100%) 3 votes