מורה דרך לטיולים בארץ

מורה דרך ומדריכי טיולים בארץ

מורה דרך זה אדם שעוסק בהדרכה של מטיילים ותיירים בארץ ובעולם. במדינת ישראל נחשב כמקצוע רשמי של הוראת הדרך היינו מקצוע שעל מנת לעסוק בו יש לעבור קורס מורה דרך שאורכו כשנתיים של לימודים אקדמיים וכולל מעל 70 ימי סיור באתרים השונים בארץ. את הקורס ניתן ללמוד במספר בתי ספר לתיירות בתל אביב, ירושלים וחיפה. כיום ישנן מכללות וגופים שונים אשר עמדו בתנאי הסף של משרד התיירות וקיבלו רישיון לפתוח קורסים למורי דרך.

הקורס הינו מיוחד ומעניין בצורה בלתי רגילה! בדרך כלל בכיתת לימוד ממוצעת אין מדובר בקבוצת סטודנטים רגילה בגילאי העשרים לחייהם. מדובר בתערובת נפלאה של סטודנטים בני עשרים, חמישים ואף בני שבעים ומעלה. אנשים אשר רכשו מקצוע בו עבדו מרבית חייהם והחליטו להעשיר את הידע האישי שלהם, בין אם בכוונתם לעשות בו שימוש ובין אם לאו. עו"ד, רופאים, מהנדסים, ארכיטקטים, עולים חדשים ועוד. את כולם מניעה אהבתם לארץ, להיסטוריה שלה, לקסם שבה, לדתות השונות, לריחות והטעמים.

במהלך הקורס ילמדו הסטודנטים מקצועות רבים כגון: היסטוריה של ארץ ישראל ועם ישראל מהתקופות הפרה היסטוריות וכלה במלחמות ישראל בשנים האחרונות, גאוגרפיה, גיאולוגיה, ארכיאולוגיה, תרבות, מורשת, דתות, תיאולוגיה, מתודיקה ועוד מגוון נושאים מרתקים במיוחד.

בתום הקורס על מנת לקבל את רישיון ההדרכה חייב הסטודנט לעמוד בבחינות הסמכה בכתב ובע"פ. הבחינה מתבצעת על ידי בוחנים של משרד התיירות אשר הנם מומחים בנושאים שונים הנוגעים לידע הדרוש על מורה דרך לרכוש. מדובר במבחני הסמכה קשים במיוחד אשר במסגרתם על הסטודנט להיות בקיא בנושאים רבים אשר נלמדו במהלך הקורס ולהיות מסוגל בצורה ווירטואלית להוביל את הבוחנים בשבילי ישראל בצורה מוצלחת ומהנה.

מדריכי טיולים בישראל

לאחר שהסטודנט משלים את הלימודים, את מטלות הקורס ועמד בהצלחה במבחני ההסמכה יזכה לענוד את תעודת מורה דרך הנחשקת.
לאחר כל אלו מתחילה הדרך של מורה דרך כאשר גם במהלך העבודה תרכוש ידע נוסף ומעל הכל ניסיון בהובלת התיירים. בכל שנה משרד התיירות דורש כי מורה הדרך
יעבור יום השתלמות ובכול שנתיים יש לשלם אגרת רישוי על מנת לחדש את הרישיון.

פארק מדהים ביופיו לאור יום עם מורה דרך לטיולים בארץ

מורה דרך מוסמך

קבוצות רבות המטיילות בישראל עם מורה דרך ומדריכי טיולים מוסמך תתפעלנה מהידע האין סופי של המדריך אשר כולל מגוון רחב של נושאים ביניהם: גאוגרפיה, היסטוריה, דתות, תרבויות ועדות, גאולוגיה ושפות.
כל אלו הנם חשובים ביותר אך הכלי החשוב ביותר של מורה הדרך הוא להיות מסוגל לחוש את הקבוצה ולדעת כיצד להעביר את הטיול בצורה החווייתית ביותר עבורם.רשיון מורה דרך ארצי יריב חן

ישנן קבוצות שצמאות לידע, ישנן קבוצות עייפות שרוצות רק אנקדוטות, ישנן קבוצות שמחפשות בדיחות וכאלו שמחפשות הפעלות. מורה הדרך ומדריכי טיולים חייבים להיות וירטואוז ולהיות מסוגל להתאים עצמו כמו זיקית לכל סוג קבוצה באופן שמתאים לה.

בנוסף לכל מורה דרך אחריות עילאית לשלום הקבוצה שלו, להובלת הקבוצה בצורה בטוחה ובצורה אחראית. במהלך הטיולים בארץ ישנם מסלולי הליכה אשר מתאימים למשפחות וכאלו שמתאימים למיטיבי לכת. באחריותו של מדריך התיירים לתת את ההנחיות המתאימות לפני היציאה לטיול ובמהלכו. עם האחריות הגדולה מגיע הסיפוק הרב שבצידה!

בכל יום אתה במקום אחר בכל יום מזג האוויר שונה אבל הכי חשוב בכל יום אתה עם אנשים אחרים. להיות מורה דרך בארץ – זה לדעת להתחבר עם אנשים שונים, בעלי רקע שונה, שפה שונה ומנטליות שונה.
להיות מורה דרך בישראל זו העבודה הכי טובה בעולם!

רוצים לדעת פרטים נוספים על אפשרויות מורה דרך של נקודת חן – israeliguide צרו איתנו קשר

לחץ כאן ליצירת קשר עבור מידע על מורה דרך מוסמך

ראו עוד: טיולים בירושלים

 

מורה דרך לטיולים בארץ
5 (100%) 20 votes