רמת הגולן

רמת הגולן

אזור רמת הגולן הממוקם באזור הצפון- מזרחי של מדינת ישראל, הוא אחד מהאזורים התיירותיים ביותר במדינה, כאשר גבולות רמת הגולן עוברים בנהר הירמוך מדרום, הכנרת ועמק החולה ממערב, הר החרמון מצפון ואזור חורן ממזרח. שטח הרמה הינו כ-1,800 קמ"ר, כאשר 1,200 מתוכם הינם בשטחה מדינת ישראל, כאשר הצד המזרחי של הרמה נמשך למעשה עומק סוריה.

גובה רמת הגולן הינו כ-900 מטרים מעל השבר הסורי- אפריקני, כאשר האזור כולו ידוע כאזור וולקני בו מתקיימות תופעות גיאולוגיות מרתקות לצד אזורי טבע פרטי, וכל אלו ועוד הופכים את רמת הגולן  למוקד משיכה תיירותי לאורך כל ימות השנה.

קבוצת מטיילים נהנים ברמת הגולן

נחלים ברמת הגולן

באזור רמת הגולן מספר גדול של נחלים ומעיינות כאשר נחלי רמת הגולן מספקים כשליש ממי הכנרת, כאשר נחלי הרמה חולשים על כל השטח ומסווגים אף לפי מיקומים לאורך הרמה: נחלי דרום הגולן, נחלי מרכז הרמה ונחלי צפון הגולן. נחלי צפון ודרום הגולן הינם נחלי אכזב ואילו נחלי מרכז הגולן הם לרוב נחלי איתן בהם מתקיימת זרימה כמעט לאורך כל ימות השנה. בין הנחלים התיירותיים ביותר הרמה תוכלו למצוא את נחל ג'ילבון, נחל זוויתן, נחל יהודיה, נחל משושים, נחל דן, נחל דליות, נחל ירמוך ועוד.

רמת הגולן – הפנינה התיירותית של ישראל לאורך כל ימות השנה

המאפיינים הגיאוגרפיים והגיאולוגיים של אזור רמת הגולן, הופכים את אזור הרמה לפנינה תיירותיות לאורך כל ימות השנה, כאשר בחודשי הקיץ נחלי האיתן ממשיכים לזרום ולצנן את האווירה, בחודשי הסתיו אזור הרמה מתמלא בפריחת סתיו ייחודית לאזור, בחודשי החורף המעיינות החמים של חמת גדר מחממים את האווירה ואתר החרמון פתוח למבקרים ולגושים ואילו בחודשי האביב הנחלים זורמים בעוצמה והגולן "מתקשט" בירוק ופריחה ססגונית.

לצד מרחבי הטבע המופלאים של אזור רמת הגולן תוכלו למצוא גם אטרקציות תיירותיות המיועדות לחובבי ההיסטוריה והארכיאולוגיה שביניכם, כאשר לאורך כל שטח הרמה מסתתרות אלפי שנות היסטוריה והתיישבות יהודית שחלק מהאתרים הארכיאולוגיים ב- גמלא, קצרין ועין הקשתות שוקמו ושומרו.

לצד האתרים ההיסטוריים, אזור רמת הגולן טומן בחובו גם אתרי מורשת מההיסטוריה של מדינת ישראל וזאת לנוכח הקרבות העזים אשר התחוללו בשטח הרמה בעת כיבושה במהלך מלחמת ששת הימים ולאחר מכן במלחמת יום כיפור במהלכה נכבש הר החרמון.

לצד כל אלו, פועלות באזור רמת הגולן שמורות טבע מופלאות שהמרכזיות שבהן כוללות את שמורת היהודיה, נחל זוויתן, בריכת המשושים, אתר גמלא, יער אודם, קצרין הקדומה, סוסיתא ועוד. האטרקציות התיירותיות באזור רמת הגולן משלבות בין מסלולי טיול מרתקים לאורך כל שטח הרמה לבין מספר הולך וגדל של פעילויות תיירותיות מגוונות, החל משייט קייאקים, דרך סקי ועד לטיולי רכיבה על סוסים ורכבים ממונעים.

יישובי רמת הגולן

בירת הגולן הינה המועצה המקומית קצרין הממוקמת בגובה של 350 מטרים מעל פני הים בממוצע. בשטחה של רמת הגולן השייכת למדינת ישראל מתגוררים קרוב ל-50 אלף תושבים, כאשר מחציתם יהודים ומחציתם דרוזים. בשטח הרמה קיימים למעלה מ-32 יישובים, מושבים וקיבוצים בהם מתגוררים האוכלוסייה היהודית של רמת הגולן, כאשר בין יתר היישובים תכלו למצוא את קיבוץ מרום גולן וקיבוץ אל-רום, מושב אלוני הבשן, מושב מעלה גמלא, מושא נווה אט"יב, מושב רמות, מושב אודם, מושב נאות גולן, היישוב הקהילתי חד – נס, היישוב הקהילתי בני- יהודה ועוד.

בכל אחד מהיישובים באזור רמת הגולן תוכלו למצוא מתחמי אירוח תיירותיים הכוללים בין היתר: מלונות בוטיק, צימרים, דירות נופש וכדומה.

ראה גם: יום כיף לקבוצות | יום כיף לחברות

רמת הגולן
4.7 (93.33%) 3 votes