בית שדות ותבלינים

הטיול כולל:

  1. בית בד גלילי כולל טעימות
  2. חווית חושים באשכול
  3. ביקור בחוות התבלינים או ביקור במרכז צמחי מרפא
  4. טיול בנחל השופט

5        ארוחת צהריים

6        ביקור ביקב – אופציונלי תלוי בזמנים

 

יציאה לאזור בית לחם הגלילית. המדריך ינעים לנו את הנסיעה עם סיפורים מעניינים ואנקדוטות…

 בוקר חווייתי בבית בד גלילי –

קבלת פנים: שתייה חמה (קפה ותה צמחים) ומפגש הכרות הבעלים של בית הבד הגלילי המיוחד, וסיפורו האישי על החזרה מהעיר לכפר, החיבור לאדמה, הגשמת חלום אישי ומשפחתי ויצירת מציאות חיים בריאה ומאושרת יותר.

צפייה בסרט קצר על דרך הזית מהעץ ועד לבקבוק והדרכה על הפקת שמן הזית והשיטה הייחודית של בית הבד האקולוגי.

טעימות שמן זית מזנים שונים – חגיגה לכל החושים!

פיקניק ארוחת בוקר בארגון עצמאי.

 

 חוויה רב-חושית במרכז מבקרים אתר אשכול

חוויה רב-חושית במרכז המבקרים החדש של "מקורות" באתר אשכול. באתר מטופלים המים הנשאבים מהכנרת לצורך שיפור איכותם לפני שהם מוזרמים במערכת צינורות סגורה לכל הארץ, באמצעות "המוביל הארצי". הביקור מתחיל במיצג מרהיב של מים, אורות, צבעים וצלילים, בשילוב הסבר מרתק על  מקורות המים בישראל ועל דרכי הטיפול בהם כדי לספקם לכל רחבי ישראל באיכות מי שתייה מעולה. אחרי ש"תלגמו" מהמיצג ומהסקירה, מחכה לכם משחק טריוויה מאתגר, שבו תהפכו לעובדי "מקורות". כחלק מהמשחק תספקו מים איכותיים לתושבי המדינה בעזרת מכשירי קשר, מסכי מגע ועוד.

הסרט שיוקרן בהמשך ממחיש את מה שעשיתם קודם לכן: את התהליך שעוברת טיפת המים מהכנרת, ממי התהום או מהים – עד שהיא מגיעה לברזי הבתים. להשלמת החוויה מתקיים ברחבי האתר סיור רגלי או ממונע על רקע נופיה המרהיבים של בקעת בית נטופה

נמשיך

לביקור בחוות התבלינים

נשמע הרצאה מעניינת של 20 דק' ממדריכי החווה על המקום ועל 4-5  צמחים עם סגולות רפואיות. נקבל חליטת פירות יער טעימה בתחילת ההרצאה ובתום ההסבר נכנס לחנות בה מעל 500 תערובות ותבלינים עם סל רחב של טיפים לשימוש בצמחים ובתבלינים הן במטבח והן ברפואה.

נשב מול השדות הפתוחים ונסייר בין התבלינים.

או

ללכת בעקבות הצמחים…

בלב חורש טבעי וירוק, שוכן לו מרכז מבקרים של צמחים, מקום מלא השראה וביתם של מאות צמחי מרפא מכל רחבי העולם. בביקור במרכז המבקרים, תקבלו הזדמנות להכיר מקרוב עולם שלם של ידע, מסורת רפואית עתיקה ואהבה רבה לצומח.

אנו מזמינים אתכם לצלול עמנו אל מסע יפהפה, מרתק ואנרגטי שכולו טבע, הרחק מההמולה והסערה שבחוץ… למפגש חוויתי ולימודי הכולל סיורים, סדנאות והרצאות דרכם תגלו את סודותיה של רפואת הצמחים משחר ההיסטוריה ועד עצם היום הזה.

בואו לטעום, לשמוע, לחוש, לראות, לנסות – ולהתאהב…

  נמשיך לסיור קצר בגשרי העץ מעל נחל השופט –  מקום יפהפה ברמות מנשה, ירוק כולו ומכוסה מרבדי פרחים. הגבעות הירוקות, האוויר הצח, הישובים הפזורים במקום, המים הזורמים כל השנה בשצף קצף, הפריחה של החורף, הקיץ והאביב גורמים למטייל בהם להרגיש נפלא. מסלול הליכה קליל על גשרי עץ מעל מפלונים וצמחיה יפה. אפשרות לטבילה נעימה. משך המסלול כשעה.

 

ארוחת צהריים עשירה כשרה

 

 

  נקנח בביקור ביקב בוטיק מיוחד

יקב משפחתי מתמחה מזה למעלה מ30 שנה בהכנת ליקרים מפירות וירקות. טעמים ייחודיים של ליקר פסיפלורה, ליקר תמרים, ליקר צמחי מרפא ועוד…נשמע את סיפורה המרתק של המשפחה שהחליטה להקים יקב מיוחד

 

17:00  נסיעה משוערת הביתה מלאי חוויות.

 

 

 

 

 

 

 

בית שדות ותבלינים
אהבת? דרג אותנו!