בעקבות נשים בירושלים

8:00 – יציאה לאזור ירושלים.

8:40 – עצירה בלטרון או בשורש לפיקניק ארוחת בוקר בארגון עצמאי.

9:45 נגיע למרכז מבקרים ייחודי להיכרות עם היסטוריה מקומית ועשייה חברתית:

על חורבותיו של יקב עתיק נבנה מרכז מבקרים מפואר ומרשים. במרכז, תכשיטים מעוצבים והם מהממים ביופיים, גם המבנה, שמשמר את היקב ובור המים, עוצב באופן מרהיב, תוך שימוש מושכל באבני הסלע מהם הורכב הבית המקורי. גולת הכותרת של הביקור הוא בית הפועל בו בהצלחה רבה להכשרת בני העדה האתיופית לעבודה בתחום. סרטון קצר סוקר את בית הספר ולאחר מכן ניתן לראות אותו ואת תהליך יצור התכשיטים דרך חלונות זכוכית שקופים. מרכז המבקרים משלב בין תעשיית תכשיטים יוקרתית, לעשייה חברתית והיסטוריה מקומית.

11:00 ניפגש עם המדריכה שלנו אשר תנעים לנו את כל הטיול בסיפורי נשים חלוצות.


 

אופציה א'
טיול נסיכות ופשוטות עם – טיול נשים ייחודי ברחוב הנביאים בירושלים מלווה בנגן גיטרה 
נשמע על נסיכה ממוצא אנגלי ושם רוסי מובהק, ג'ינג'ית במחתרת האצ"ל, קיסרית אתיופית שהטביעה את חותמה בצורה נדל"נית ברחוב, המורה המהוללת מיס לנדאו ,על רחל לישנסקי שהפכה לינאית, רחל המשוררת ועץ האגס, תימנייה מחוזרת, רבנית צדיקה בזכות בעלה, ועל ציירת אחת בשם טיכו.
זהו סיור ברחוב הנביאים העובר תהליך של שימור ושיחזור על אתריו ועל נשים ואהבות ששכנו בבנייניו, על פינות חמד קסומות וחבויות בלב העיר ועל נוסטלגיה של פעם.

 

אופציה ב' – מומלצת
אשת חיל מי ימצא – הצצה מרתקת לאורח החיים של האישה החרדית
נפתח את סיורנו במפגש עם רבנית, בבית משפחה חרדית. נשמע מקרוב את סדר יומה וחייה של האישה החרדית, נתכבד ממאפיה מעשה ידיה , נדבר על מצוות הפרשת חלה ונתנסה בעצמנו בהכנת חלה מסורתית קלועה, לפי מתכון מיוחד. 
נסייר בחצרות החרדיות של שכונת נחלאות לאורך בתי מונקאטש, בתי ברוידא, בתי ראנד , כנסת ישראל א' ב' ג' , בתי מינסק נעבור דרך ביתו של "הצדיק של ירושלים" בשכונת משכנות ישראל ונשמע איך שמרו תושבי השכונות החרדיות על אורח חיים מסורתי אל מול הקידמה.
ולסיום נחזור אל בית הרבנית ונקבל את החלות שאפינו לכבוד שבת.

13:30 – נמשיך לשוק מחנה יהודה – נסתובב בין הרוכלים, נבחן כיצד שינה השוק את אופיו מדוכני רוכלים של פירות וירקות לחנויות יוקרתיות של מעצבים.
ואיך אפשר בלי קניות? נסתובב קצת עצמאית לקניות כיפיות בשוק.

15:00 ארוחת צהריים – שתי אופציות לבחירתכם –

  • אופציה א' – צהריים חוויתית במסעדה גרוזינית מצוינת
  • אופציה ב' – צהריים במסעדה ביתית אותנטית מצוינת

16:15 אופציה לאחר ארוחת הצהריים: טיול ברכבת הקלה בירושלים – 
17:00 סיום

** הטיול כולל: ביקור בכל האתרים המוזכרים, מורת דרך מוסמכת מתמחה בטיולי נשים, משלבת בהדרכה דמויות ומשחק, מפגש עם האישה החרדית כולל כיבוד קל ואפיית חלה, ארוחת צהריים עשירה.

בעקבות נשים בירושלים
אהבת? דרג אותנו!