חלום בעמק

חלום בעמק

 

מאז ועד היום "חדש וגם ישן" יום טיול ייחודי

  

חגיגות 80 שנה להקמת ישובי חומה ומגדל

הכל התחיל לפני 80 שנה. ברוח חלוצית ואומץ רב באישון לילה הוגשם חלום, הוקמה גדר, עלה מגדל והוכרז יישוב חדש תחת המנדט הבריטי כעובדה חיה. טיול ייחודי עם נקודות חלוציות מאז ועד היום. בשילוב מרגש בין רוח לחומר, בין עבר לחלוציות מודרנית, נפגוש פסיפס מרשים של אנשים וסיפורים, מעוררי השראה וחזון.

 

8:00 יציאה באוטובוס מפואר ועצירה לכריכים וקפה בחווה במושבה

 

חווה חקלאית, פינת חמד הפותחת אשנב לחייהם של המתיישבים הראשונים שעסקו בחקלאות , בייצור שמן זית ובבניית הארץ. נקבל הדרכה על היסטוריית המקום, על מורשת המשפחה ופועלה כיום.

  • נצפה בסרטון אשר משלב את סיפורה של המשפחה: ייצור שמן הזית האיכותי, מוצרי זית ושלל מוצרי חווה נוספים (רק אם לוח הזמן מאפשר זאת – לא בנסיעות ארוכות).
  • נסעד כריך טעים וקפה. אפשרויות לבחירה במגוון מילויים.

 

 

10:00-12:00 "מוזיאון עקבות בעמק" גן השלושה- הסחנה

 

   מוזיאון יישובי חומה ומגדל

תל עמל (כיום קיבוץ ניר דוד) היה ראשון יישובי חומה ומגדל, השנה חוגגים 80 שנה להקמתו!

הדרכה מקומית מרתקת במוזיאון חומה ומגדל.

"מהמחצבה למקדש"- תערוכת מחצבים וביקור בתל מקראי בגן השלושה.

בטן האדמה בעומק רב, טומנת לנו הפתעות רבות נוספות. סוגי סלעים מגמתיים, וולקאניים  ומטמורפיים ושלל מינרלים במגוון צבעים ותכונות ייחודיות.

במהלך התפתחות המין האנושי למד האדם להפיק את האוצרות מבטן האדמה. לעיתים "הגיש" לו הטבע את המינרלים והסלעים ממש אל פני השטח ובמקרים אחרים נאלצים לכרות מכרות עומק, לצורך הפקת המינרל.  האדם למד לנצל את פירות בטן האדמה ליצירת תכשיטים, כלי עבודה, חומרי רפואה, ומוצרים רבים לבניה ולייצור תעשייתי. חלק ממוצרי בטן האדמה הפכו לדומיננטיים והכרחיים בכל תחומי חיינו ובהנעת המערכת הכלכלית המודרנית.

 

 

12:30-13:30 תצפית מתל השלושה- פארק המעיינות עם רכבים ירוקים

הטיול ברכבים ירוקים (נהיגה עצמית)

נסיעה נפלאה בין מעיינות בפארק הפתוח רק לרכבים ירוקים שהנם רכבים חשמליים שאינם פוגעים בחי ובצומח. בפארק נטייל בין מעיינות יפיפיים, נצפה בשטחים חקלאיים, בריכות דגים, תעלות מים ואתרים הסטורים וארכיאולוגים.

נהיגה עצמית ברכבי הגולף, הציפורים, הצמחייה הטבעית, הנוף וכמובן המעיינות הטבעיים והנחלים הזורמים ילוו אותנו בטיול ויעניקו לנו חוויה בלתי נשכחת. נראה גם את היצירה של פטר ווינר חקלאי ממעוז חיים, המצייר כבר  20 שנה על שדות.

הוא התחיל עם זה לאחר הסכם השלום עם ירדן, במסגרת פרויקט "אמץ אתר" ילדי כיתות ה' מבי"ס רימון, ציירו לאחר ביקורם בחומה ומגדל ציורים בהשראת החלוצים. בהשראת ציוריהם, פטר ווינר יצור השנה ציור בשדה החיטה, ציור ענק שנראה מתל השלושה.

14:00 ארוחת צהריים קיבוצית מוגשת בבופה נפרד באזור תיירותי נפרד

  • מיץ תפוזים/לימונדה ומים צוננים

15:45 סיור במרכז המבקרים החדש בקיבוץ מעלה גלבוע

מרכז המבקרים החדש ב"קיבוץ מעלה גלבוע" הוא מקום ייחודי וחווייתי למפגש בלתי אמצעי עם מגוון דרכים לייצור אנרגיות ירוקות – טורבינות רוח, אגירה שאובה וחשמל סולארי.

 

17:00 – תחילת חזרה

 

__________________________________________________________

חלום בעמק
אהבת? דרג אותנו!