טיול בר מצווה ועלייה לתורה בפקיעין

 

07:00 – נצא מהמרכז באוטובוס צפונה, במהלך הנסיעה המדריך ידריך על האתרים השונים בדרך וכן יפעיל את המשתתפים במשחקי חברה הכוללים שעשועונים וחידונים

09:00 –נאכל ארוחת בוקר עשירה בקפה גרג במעלות (אפשרות להוזלת עלויות במקום ארוחת בוקר מלאה רק קפה ומאפה)

 

10:00 – נמשיך בנסיעה לכיוון פקיעין

10:30 – הגעה לבית הכנסת העתיק בפקיעין- איש אינו יודע מה גילו של בית הכנסת; השיפוץ האחרון נעשה בו בשנת 1890. בבית הכנסת נמצאים שרידי ספר תורה עתיק ופיתוחיאבן שנאמר עליהם שהובאו לכאן למשמרת על-ידי פליטים שנסו מירושלים מפני הרומאיםשהחריבו את העיר ואת בית המקדש. בבית הכנסת נערוך את העלייה לתורה.

 
מהלך טקס בר המצווה והפעילויות:

1. נגיע לפקיעין ונתחיל בסיור מנגן בכפר – חוויה מרגשת מיוחדת במינה, עם מדריך וגיטרה, הסיור מתחיל במערת רבי שמעון בר יוחאי, מתחת לעץ החרוב העתיק, שם על פי המסורת התחבאו רבי שמעון בר יוחאי ורבי אלעזר בנו במשך 13 שנה. משם נגלוש בסימטאות הכפר, דרך בתי אבן עתיקים אל מעיין הכפר. במעיין, כשברקע קול פכפוך המים הצלולים נשמע על תולדות ההתיישבות בכפר פקיעין, מאז ימי המקרא ועד לימינו. נתבל את ההסברים בסיפורי פקיעין. לאחר מכן נמשיך אל בית הכנסת העתיק, שסיפורו מתחיל עוד בתקופת בית המקדש השני. בבית הכנסת נספר את סיפורן של שתי האבנים העתיקות המשוקעות בקירות בית הכנסת. משם נמשיך לביקור במוזיאון יהודי פקיעין שם נתרשם מתמונות הקהילה היהודית בפקיעין, נכיר פריטים אותנטיים המאפיינים את הקהילה, ונתנסה בחוויה חושית עם כלי העבודה של הפלאח הגלילי. הסיור יסתיים בהקרנת סרט בן רבע שעה על חייו של הפלאח היהודי הגלילי. * משך הסיור (כולל הסרט) – כשעתיים.

13:30-** אופציה להמשיך לטיול טרקטרונים או להמשיך ישירות לארוחת הצהריים

 מגיעים למושב רמות נפתלי למתחם יפה ומושקע. כאן מחכה לאורחים פינה לשתייה חמה: קפה שחור, נס קפה, תה צמחים, מים מינרלים והכל חופשי!!!

אחרי מילוי טפסים עורכים תדריך בטיחות קצר ואימון על גבי הטרקטורונים; האימון מטרתו לדמות נסיעת שטח (בכיכר סימולציה) ולפיכך לקבוע את רמות הנהיגה של כל משתתף, כך שכולכם תרגישו בטוחים במהלך הטיול.

 

 המסלול עצמו מתחיל במושב רמות נפתלי בנסיעה דרך שדות, מטעי הנשירים והכרמים, נסיעה בשטח בוצי (בעונה) וחילוצי שטח במידת הצורך.

המשכו של המסלול בהר זמר, שם מצפה לנו דרך מאתגרת מלאת עליות חדות, ירידות תלולות ונסיעה חוויתית בג'בלאות.

נמשיך יחד מזרחה, נעבור בין כרמי ענבים ליין, ניכנס אל תוך יערות הרי נפתלי ונטפס בעזרת הטרקטורון עד המצוק הכי גבוה בהר – "קרן נפתלי".

"קרן נפתלי" פותחת בפנינו חווית נוף וטבע עוצרת נשימה; עמק החולה, רמת הגולן והחרמון נפרשים לפנינו במלוא עוצמתם.

צוות ההדרכה שלנו ישמח להעניק לכם הסבר מקצועי על הסובב אתכם, זאת יחד עם קפה שחור, תה צמחים ועוגיות שיוגשו לכם חופשי חופשי בשטח.

בעונת הנדידה נוכל לצפות באלפי ציפורים הנוחתות באגמון החולה המחודש – מחזה מדהים ביופיו.

בהמשך, לאחר ההפסקה בנקודת התצפית, נעשה דרכנו מטה חזרה בנסיעה ביערות הרי נפתלי, ניסע למרגלות הר זמר ונעצור לתצפית אל עמק בקעת קדש ואל הרי הלבנון.

החזרה אל אתר "טרקטורוני דישון" בדרך חלופית או באותה הדרך (תלוי ברמות הנהיגה).

משך הפעילות כשעתיים. זמן המסלול כשעה עד שעה וחצי, תלוי ברמת הנהיגה.

במהלך כל המסלול נספק מים מינרלים באופן חופשי.

לנהגים,חובה להציג במקום רישיון נהיגה! חובה גם להביא מצלמה!

 

 15:30- הגעה לארוחת צהריים עשירה בהתאם להעדפות ותקציב.

 אופציה לארוחת צהריים – מסעדת דגים נפלאה

תחילת חזרה הביתה- 17:30 שעת הגעה משוערת 19:30.

 

 

 

 

טיול בר מצווה ועלייה לתורה בפקיעין
אהבת? דרג אותנו!