ירושלים בטעם של עוד - סיורים מודרכים בירושלים
טיול מלא בחוויות וטעמים המשלב סיור מומחז

נצא באוטובוס מפואר לכיון ירושלים

סיור חוויתי בשוק מחנה יהודה ונחלאות שמספר את תולדות העיר דרך סיפורים מרתקים.

הסיור משלב טעימות בשוק.

נתחיל את סיורנו בשוק מחנה יהודה הססגוני בינות הרוכלים, התבלינים, והמאפים – סיור קולינארי בטעם של פעם בירושלים – מה עושים קברים במרכז מחנה יהודה? מניין קיבלה משפחת בנאי את שמה? מה צופן בתוכו הבית המקולל? ולסיום נדע מהו שמו האמיתי של שוק מחנה יהודה? נבקר בשכונות בית יעקוב ומחנה יהודה, הסמוכות לשוק. נבחן כיצד שינה השוק את אופיו מדוכני רוכלים של פירות וירקות לחנויות יוקרתיות של מעצבים.

נלגום מיצי מרפא אצל אלי אתרוגים, נטעם ונשמע מאיפה הגיע החוכמה לבורקס, ננגב חומוס אצל רחמו, אצל פיצוחי מזרחי מעדן  גרנולה, גלידה ייחודית עם תבלינים אצל מוסלין, חלווה מרוקאית ועוד. 

נמשיך בסיורנו לנחלאות בלב העיר ירושלים,סיורים מודרכים בירושלים, שוכנת לה פינת חמד קטנה וקסומה שקפאה על שמריה כמו לפני 60 שנה. סיור בעקבות מעשיות ירושלמיות אותנטיות, פסיפס שכונתי של עדות, דעות, דמויות ומנהגים מקומיים, שלכולם מכנה משותף אחד, שבט אחים גם יחד. הסיור יעבור בכמה שכונות הן של אשכנזים והן של ספרדים ולא נפסח גם על התימנים (נא לבוא בלבוש צנוע). בין חצרות נשמע על בוסתן ספרדי, גן אשכנזי ומה שביניהם.

נשמע סיפורים ומעשיות על אלגרה בת הקברן שהתאהבה באיש הלא נכון, על שיכור ששכח להוריד נעליים, על אדון ולירו והקבצנים שהתגרדו על חומות ביתו, הרכבת שהקים אדון נבון ועוד מגוון סיפורים מתובלים בניחוח.

נעבור בין חצר אחת לשנייה, נספר אודות רבנים כמו ריה לוין, על אהבות בלתי אפשריות, על נשיאים ואנשי תרבות שהווי השכונות היה פסקול חייהם. על בתים מקוללים ובתים מבורכים.

נשיר משירי בוסתן ספרדי, נראה את בית מואיז הקטן. נספר על סורמלו וולירו.

תחנות במסלול: אבן ישראל, סוכת שלום, אהל משה, מזכרת משה, בתי גורל, בתי ברוידא, זכרון טוביה, בית כנסת עדס.

 נמשיך למנהרות הכותל המערבי –

מנהרות הכותל הן מערך חללים ומחילות תת-קרקעיות מתקופות שונות לאורך תוואי הכותל המערבי והרבה מעבר, מתחת לבתי הרובע המוסלמי בעיר העתיקה בירושלים. במתחם התת קרקעי מבנים מתקופת בית שני, מימי הביניים ומהעת החדשה. ציר הליכה אופקי מחבר את החללים והמחילות, מעניק למבקר חוויה של מסע לאורך ציר הזמן ההיסטורי, ונחשב לאחד מאתרי התיירות הפופולריים בישראל.

 ארוחת צהריים

** לאפות ופיתות באפייה ביתית – חופשי!!

סלטים:

  1. טורקי
  2. סלסה
  3. כרוב אדום
  4. כרוב לבן
  5. טרשי
  6. גזר מזרחי
  7. מטבוחה
  8. סלק מבושל

עיקריות:

2 סוגי שיפודים לבחירה :

שיפוד קבב טורקי

שיפוד כבד עוף

שיפוד לבבות עוף

שניצל הבית

חזה עוף במרינדה

תוספות חמות למרכז שולחן:

מג'דרה,

אורז,

ציפס,

פירה,

שעועית ירוקה ברוטב אדום

 

ירושלים בטעם של עוד – סיור טעימות ועוד….
4 (80%) 3 votes

** מחיר 199 ש"ח בלבד לאדם כולל:   ביקור בכל האתרים המוזכרים, מורה דרך מוסמך שהוא גם שחקן, משלב בהדרכה דמויות ומשחק, טעימות בשוק מחנה יהודה, ארוחת צהריים.

המחיר בסך 199 ש"ח לאדם, למינימום 50 איש, אינו כולל הסעה.

 

סיורים מודרכים בירושלים

סיורים מודרכים בירושלים לוקחים אותך למסע מרתק בין דפי ההיסטוריה מימי היבוסיים ועד לימינו אנו.  ירושלים היא אחת הערים החשובות והקדושות ביותר בעולם! יכול אדם לתור בירושלים שנים רבות ועדיין לגלות בה סודות וצפונות. בירושלים בת למעלה מ 3000 שנה רב הגלוי על הנסתר, רבדים, רבדים של חרסים ומבנים חבויים במעמקי האדמה. אתר עיר דוד שבירושלים צופן בחובו את הגרעין ההיסטורי העתיק ביותר של העיר.  
כמדריך טיולים בירושלים מוטלת עלי אחריות כבדת משקל להעברת ההיסטוריה הרב גונית, העשירה והסבוכה כול כך בצורה בהירה, מהנה, מרתקת וטעימה.
כל כך הרבה דרכים לתור את ירושלים, כל כך הרבה צבעים, ריחות, אמונות, מנהגים, דתות ועדות. אין ספק שבכל דרך שתבחר תלך ותגדל הסקרנות, ילך ויתפתח בך החיידק.

הינה מספר דוגמאות לסגנונות של סיורים מודרכים בירושלים:

•    יום שמתאים גם לגדולים וגם לקטנים, מוזיאון ישראל בירושלים נחשב לאחד המוזיאונים הנחשבים ביותר בעולם עם אוסף ממצאים ארכיאולוגים שהינם תגליות מורשת תרבות עולמית. מוצגים מדהימים ביופיים וחשיבותם ותערוכות מתחלפות אשר מעשירות את הידע ומעלות לכל מדריך טיולים בירושלים חיוך על השפתיים.
•    טעמים וריחות בירושלים: מתוך מבחר הסיורים המודרכים בירושלים , הסיור הפופולרי ביותר הוא זה שמשלב את טעמי העיר, ובעיקר את טעמיו של שוק המקסים מחנה יהודה. 101 טעמי חלווה, משקה אנרגיה מגת, בורקס טורקי משובח, קובות עיקריות, גבינות מכל מדינות העולם, תערובות תבלינים שעושות חשק להכין סלט. מדריך הטיולים יוביל אתכם בסמטאות השוק אל הדוכנים הכי שווים!
•    סיורים מודרכים בירושלים לעת ערב. חשבתם שירושלים מדהימה באור יום, חכו לשעת הדמדומים והערב. סיור המשלב גבינות ויין איכותי למרגלות החומות ולאחר מכן סיור על חומות העיר העתיקה כאשר העיר הנשקפת מלמעלה בשעת הדמדומים יפה שבעתיים. מדריך הטיולים יספר לכם סיפורי אלף לילה ולילה חביבים אודות המלכים, הסולטנים והאבירים אשר שלטו בעברה של ירושלים. עם הירידה מהחומות נגיע אל הכותל המערבי שכולו הוד והדר במיוחד מואר והומה אדם גם בלילה.
•    סיור בסגנון אידיאנה ג'ונס בו מדריך הטיולים בירושלים ייקח אתכם אל מתחת לפני האדמה במסע אחר אוצרות בית המקדש. נקבות מים חשוכות, מנהרות ניקוז עתיקות אשר מתחילות בצד אחד של העיר ופורצות החוצה בצידה השני.
כל כך הרבה דרכים לסייר בירושלים….לא משנה באיזו דרך תבחרו, ההנאה מובטחת.

ראו עוד: טיול בארץ , ימי כיף