מערות ונקרות

 

נצא מתל אביב לכיוון הגליל באוטובוס מפואר. המדריך ינעים לנו את הנסיעה בהסברים והומור.

ארוחת בוקר עשירה
נפתח את הבוקר בארוחה חלבית כשרה במחלבה. האירוח כולל הרצאה המספרת את סיפור הקמת המחלבה, עוקבת אחר תהליך ייצור הגבינה, היכרות עם משפחות הגבינה השונות והסבר על היתרונות בצריכת מוצרים מחלב העזים.

המסעדה משמשת היום כמחלבת מייצרת, חנות מפעל, מרכז מבקרים ובית קפה, והכל תחת קורת גג אחת. בני משפחה אחת מנהלים את המקום באהבה גדולה.

הארוחה בהגשה לשולחנות וכוללת:
סלט קצוץ
מבחר גבינות עזים
אנטי פסטי
מרקחת תאנים
אומלט עשבי תיבול
לחם כפרי
חמאת עזים
שוט פריגורט עזים
שתייה קרה טבעית: לימונדה/תפוזים
בופה שתייה חמה- מיחם: נס קפה, קפה שחור, תה

טיול נוסטלגי בשבי ציון

המושב הפסטורלי, שבי ציון, שוכן על שפת הים בין עכו לנהריה.
טיול בשבי ציון מציע מסע במנהרת הזמן אל ראשית ההתיישבות בשנת 1938, בשילוב עם סיפור מורשת: הביקור באנדרטת לוחמי השייטת, ובילוי הכולל טיול רגלי לאורך הים משבי ציון לנהריה או בילוי בחוף הים המוסדר והיפהפה של המושב.
הטיול מתחיל בכניסה לשבי ציון, שם ניצב בית עם מגדל שמירה, זהו הבית הראשון שנבנה בשבי ציון.
הנקודה הבאה בטיול, היא צריף הראשונים. זהו צריף המגורים הראשון של המתיישבים. מצריף הראשונים ממשיכים לבית הכנסת הנמצא בסמוך. בית הכנסת הוא העתק מדויק של בית הכנסת שהיה בעיירה רקסינגן שליד העיר שטוטגרט ממנה עלו ארצה המייסדים. התחנה הבאה היא בית יהושוע והגן הארכיאולוגי. במרחק דקות מבית יהושוע נמצא בית הקברות המקומי בו קבורים שבעה מפורצי כלא עכו שנספו. שבי ציון היה הישוב היחיד שהסכים לקברם בשטחו, אחרי ששאר הישובים סרבו לעשות כן. מבית הקברות נלך לכוון שפת הים. שם, על תל נישא מעל הים, נמצאים שרידיה של כנסיה ביזנטית. מהכנסייה השתמרו העמודים המשקיפים אל הים ורצפת פסיפס יפהפייה.
מכאן נסיים את הטיול בטיול יפהפה לאורך הים.

ביקור ואירוח ייחודי בבית אתיופי 
"מברהטיי" – בית אתיופי הבנוי מאדמה ומקש, בדיוק כמו אינספור "גוג'" דומות הפזורות בכפרי אתיופיה. "מברהטיי" שפרושו בעברית "האור שלי" החל מיוזמה של אישה מיוחדת במינה, שמארחת קבוצות מתוך אמונה בחזון קירוב הלבבות, בדרך ההיחשפות לשונות החזותית והתרבותית של בני העדה האתיופית. יוניי היא עולה ותיקה מאתיופיה, מנחת קבוצות ומטפלת פסיכודרמה, מחנכת. אבל מעבר לכל התארים הרשמיים הללו, יוניי תספר לכם על התרבות האתיופית והחיבור האישי .
זמן : שעה וחצי
נמשיך לאזור ראש הנקרה:

אופציה א':
נסיעה לראש הנקרה – ירידה ועלייה ברכבל וטיול בנקרות

סיור מרהיב בנקרות, היכן שהמים נפגשים בסלע. נשמע על ההיסטוריה המרתקת של המקום ונצפה בסרט בתוך מנהרת הרכבת החצובה בסלע. נהנה כמובן מירידה ועלייה ברכבל והנוף המדהים הנשקף מכל עבר…
באתר ראש הנקרה מוצג גם מיצג אור-קולי בשם "הים והסלע". המיצג מסביר את אופן היווצרות הנקרות וההיסטוריה של המקום. כמו כן, המיצג האורקולי מוצג על מסילת רכבת ישנה שנבנתה באזור ראש הנקרה בתקופת המנדט הבריטי (ושימשה כחלק מהחיבור היבשתי של חיפה, ביירות וטריפולי). הביקור באתר ראש הנקרה כולל גם מסע קסום אל ההיסטוריה העתיקה של המקום. ניתן להתרשם ברחבי האתר מממצאים ארכאולוגיים מרתקים מימי תקופת הפיניקים (עם קדום ששכן במקום במשך כ-1,000 שנים).

אופציה ב':
שייט בסבבים בסירות טורנדו

הגעה לחוף אכזיב.
יציאה בסירות טורנדו המצוידות בזוג מנועים רבי עוצמה, המגיעים למהירות גבוהה, ממפרץ אכזיב דרך איי ראש הנקרה לקו הגבול עם לבנון כולל תצפית לעבר העיר צור, מצוק ראש הנקרה אדיר הממדים ו"רגל הפיל", חזרה לאורך קו החוף המרהיב ביופיו.

– בכל סירה מקום ל-10 איש
– השייט נערך בסבבים
– כל סבב 20 דקות 

ארוחת צהריים עשירה

אירוח ביתי הכולל ארוחות בשריות מהמיטב הכורדי – מלווה בסיפור משפחתי מרתק ובשירה מפי המארחת.
זוהי חוויה קולינרית ותרבותית שנטענת מהאהבה והתודה שנשאבה מבית אבא.

מה בתפריט ?

ממולאים – עלי גפן ובצל

קציצות בשר וירקות מטוגנים

חצילים כורדים,

חמוצי הבית,

סלט ירקות

לחם כורדי

קובה במיה אדום ,קובה צהוב

אורז כורדי

שעועית

שתייה קרה

ריבות הבית ושתייה חמה –מתוקים כורדים

נמשיך למערת קשת
הליכה קצרה וקלה בליווי מדריך תביא אותנו אל מערת קשת. המערה הינה בעצם קשת ענקית, תלויה ותחתיה תהום. בעבר הייתה המערה סגורה כמעט בכל עבריה, אלא שתהפוכות גיאולוגיות חשפו את פתחה הדרומי, בנקודת התצפית תמצאו אבן סימון והכוונה לכל כיווני הרוח . שם נתפוס רגע של שקט ושלווה אל מול הנוף, ננשום ונהנה מהנוף המרהיב הנגלה לעיננו.

 

מערות ונקרות
5 (100%) 2 votes