נשמה ואתגר בגליל – יום כיף בפקיעין העתיקה
ניווט, גיפים, מופע תאטרון, ארוחות כיד המלך ועוד....

 

נגיע למרכז המבקרים השוכן בסמטת בית הכנסת בפקיעין העתיקה, המזמין את מבקריו לחוויה מרגשת בין ההיסטוריה ובין מה שקורה עכשיו.

  • הגעה לפקיעין והתרעננות עם קפה ובקלאווה.
  • מופע התאטרון המרגש "פיסות של פקיעין"

בהשתתפות מרגלית זינאתי- מופע ייחודי החודר ללב, בו מרגלית "שומרת הגחלת", והשחקן אוריאל מעלים חוויות ממרקם החיים של פאלחית גלילית השומרת על ההיסטוריה וחיה את ההווה. מפגש בו הדמיון והמציאות מטשטשים, שזור בשירים וסיפורים מרתקים. בסיום המופע תהנו מחזיון אור קולי קצר על משפחת זינאתי ויהודי פקיעין. המופע מועלה בבית אבן עתיק וקסום- בית משפחת זינאתי.(משך הפעילות- כשעה.) .

  • טיול ג'יפים- מקיף פקיעין

את הטיול נתחיל בפקיעין. משם נצא אך יער כפר ורדים, נפגוש עצי ארז נדירים- ארזי הלבנון. נעבור דרך תרשיחא ונעפיל אל פסגת הר בטח. משם נערוך תצפית היקפית על הר החרמון, דרום לבנון, זרעית, אדמית, בירנית. בימים עם ראות טובה נוכל לראות גם את נמל חיפה והר הכרמל. מפסגת ההר נרד דרך שביל הקטלבים אל ערוץ נחל הגעתון. נערוך סיור רגלי קצר של כ-10 דק' אל חרבת סורסוק (בית מלון שהיה קיים בשנות ה- 70). משם נחזור בכביש הפתוח עד לנקודת המוצא בפקיעין.

משך הטיול כשעתיים. הג'יפ מתאים ל- 7 משתתפים. .

 

  • PEEK IN פקיעין- משחק ניווט סלולרי

חוויה מגבשת בסמטאות פקיעין העתיקה. משחק תחרותי המוביל את החוליות השונות לחשוף את סודות הכפר תוך מפגש חווייתי עם אנשי המקום. בזמן אמת, מוקרנות התוצאות על מסך לעידוד המשתתפים ועדכון מתמיד של הנקודות. בסיום המשחק, צופה כל קבוצה במהלך התקדמותה. הקבוצה המנצחת- זוכה בפרס!

(משך המשחק כשעה-שעה וחצי)

 

  • סיור מנגן בכפר

חוויה מרגשת ומיוחדת במינה! עם מדריך וגיטרה, נתחיל במערת רבי שמעון בר יוחאי, משם נרד אל מעיין הכפר, נתחבר אל הפסיפס האנושי המיוחד לפקיעין,

עם שפע הריחות וטעמים של תבלינים ומטעמים גליליים. נמשיך אל בית הכנסת העתיק, נבקר במרכז המבקרים ונצלול אל חיי הקהילה היהודית שלא גלתה מעולם, עם סיפורים מרגשים על מרקם חיים ייחודי ומהפנט. (משך הסיור כשעתיים).

 

  • ארוחת ניגובים – מומלץ במיוחד!

פיתות, חומוס, לבנה, ירקות, חמוצים, צ'יפס ושתייה: מים ולימונדה בקנקנים

 

 

*ניתן לשדרג הארוחה בהתאם להעדפות ותקציב

נשמה ואתגר בגליל – יום כיף בפקיעין העתיקה
אהבת? דרג אותנו!