שוויצריה בכרמל

 

נתחיל במסלול הליכה בחיק הטבע בשמורת שוויצריה הקטנה-

נוף מרהיב של הים התיכון כאשר למרגלותינו חורשת אורנים ירוקה. אורך המסלול כשעה וחצי ומתאים לכל הגילאים 

נמשיך אל העיר חיפה

נתחיל בתצפית ממרומי הגנים הבהאים אל עבר המפרץ, נפיט אל הספינות העוגנות בנמל, הרי הגליל העליון ואף לראש הניקרה. נכיר את הבהאים ואת מוצאם וכיצד בנו את המקדש המפואר בלב הגנים.

לאחר התצפית נצא לסיור קצר באווירה ארופאית במושבה הגרמנית של חיפה.

כיצד הגיע נפתלי הרץ אימבר מחבר התיקווה לגור תחת קורת גגם של מיסיונרים גרמנים מחיפה? היכן ממוקם ביתו של של שומכר על מפת ארץ ישראל ומדוע? למה שימש המבנה עליו נכתב הפסוק "אם אשכחך ירושלים תשכח ימיני"? כל זאת ועוד לאורך בתי המושבה הגרמנית בחיפה. 

נמשיך לחוויה דרוזית מרתקת וטעימה
נגיע אל בית המשפחה ואחרי הכרות קצרה עם אם המשפחה היושבת כבר למרגלות הטבון נוזמן אל ה"מדפה" –

חדר האורחים של המשפחה. שם בישיבה על ספות וכורסאות נאזין להרצאה מרתקת אודות אורח החיים הדרוזי סיפורים מסמרי שיער אודות גלגולי נשמות ומנהגי קבורה, מעמד האישה בעדה, השירות בצה"ל והברית עם ישראל. בתום ההרצאה יתמלא החדר במגשים ענקיים עמוסי כל טוב באוכל מהמטבח הדרוזי האותנטי, האוכל כשר עם ת. כשרות ומשגיח נוכח במקום. וכמנהג הדרוזים עד שלא תגידו די לא יפסיקו להגיש לכם!! 

ארוחה דרוזית מסורתית מלאת טעמים וריחות

פיתות דרוזיות, מנקיש (פיתה עם זעתר ושמן זית), עלי גפן ממולאים, מנסף עוף (אורז עם אטריות עוף ואגוזים) מנזלה (תבשיל חצילים בפולי חומוס ורוטב עגבניות), קישואים ממולאים, כופתא בטחינה (קבבונים בטחינה), כופתא ברוטב עגבניות, ספיחה (פיתה עם בשר טחון ובצל בטבון), חומוס מעשה בית, סלט ירקות , סלט כרוב, זיתים, שתיה קלה תמר הינדי,מים מינרלים תה מרמיה,קפה . 

** קיימת אפשרות לארוחה משודרגת בתוספת: פלפלים ממולאים עם אורז ובשר , מנסף עגל (אורז עם אטריות בשר עגל ושקדים) 

 לסיום היום נבקר ביקור קצר ביקב בוטיק– היקב הינו יקב משפחתי מתמחה מזה למעלה מ30 שנה בהכנת ליקרים מפירות וירקות. טעמים ייחודיים של ליקר פסיפלורה, ליקר תמרים, ליקר צמחי מרפא ועוד…נשמע את סיפורה המרתק של המשפחה שהחליטה להקים יקב מיוחד במינו. 

הטיול כולל:
• מורה דרך מוסמך משרד התיירות
• סיור מודרך למושבה הגרמנית והואדי
• חוויה דרוזית
• ארוחת ערב דרוזית מצוינת
• ביקור ביקב

שוויצריה בכרמל
2 (40%) 1 vote