טיולי בר מצווה ומשפחות

9:00 נתכנס כולנו בחנייה של גן לאומי ציפורי. 9:30 נהנה מכיבוד קל (באחריות הקבוצה) או נהנה ממגשי אירוח שיוכנו מראש במיוחד עבורנו (נשלח אופציות למגשי

יום זה משלב טקס בר מצווה בבית כנסת עתיק ומיוחד ביותר שכן ע"פ המסורת אחת מאבני הפינה הינה מבית המקדש. בהמשך היום פעילות טרקטורונים לכל

טיול זה מתאים לימות הקיץ החמים שכן הוא משלב טקס בר מצווה מרגש באתר עתיק וממוזג וכן פעילות מים משימתית לכל המשפחה

יום שכולל טקס עליה לתורה בבית כנסת מיוחד ולאחר מכן סיור משימות כיפי עם טאבלטים לכל המשפחה

טיול בר מצווה בירושלים המשלב עליה לתורה בכותל וכן סיור מיוחד בעיר ולאחר מכן ארוחת צהרים מפוארת לבחירתכם.

טקס בר המצווה

אין אדם שישכח את טקס בר המצווה שלו! בין אם הוא חילוני או מאמין, טקס בר מצווה הינו מאורע חשוב בחייו של אדם אשר לא שייצרב בזכרונו כל ימי חייו.
אינני אדם מאמין, אבל לעולם לא אשכח את טקס שלי… בחיוך, אני נוהג לומר שהיו לי 3 טיולי בר מצווה. האחת בכותל עם משפחתי, האחת באולם כינור דוד בבית שמש והאחרונה טקס בר מצווה שבו לא הכרתי חלק גדול מהאנשים אבל אין לי ספק שהשאיר חותם חיובי בחיי. היה זה טיול בר מצווה כיתתי למצדה בזריחה. נכון, אינני זוכר את כל הפרטים, אבל אני זוכר פיסות מידע שצרובות עד היום בזיכרוני. ביום שלפני התרגשנו מאוד כי ידענו שעל מנת להסיק ולהגיע לזריחה במצדה עלינו לצאת באמצע הלילה. בשעת לילה מאוחרת (או היה זה שעת בוקר מוקדמת) התכנסו אני חברי ובני משפחתי באוטובוס אשר הוביל אותנו בדרך פתלתלה אל מה שייזכר לנצח- טיול בר המצווה שלי. התה החם שלפני העלייה, העוגייה הקשה והמתוקה, הזיעה שמתקררת עם הרוח הנושבת במעלה ההר, ההגעה אל בית הכנסת הקדום בפסגת ההר, טקס הקריאה וחלוקת התנ"ך. כל אלו בשעת בוקר מוקדמת נתנו בי חותמם לנצח.

הדרכת טקס בר מצווה

כיום אני יריב חן מוביל מידי שנה אלפי קבוצות שנהנות יחד איתי עם טיול בר מצווה מאורגן וכמדריך טיולים. 
אנו גם מעניקים מענה עבור משפחות שבוחרות לעשות זאת בצורה שונה וייחודית, להתחבר עם הטבע, להתחבר עם ההיסטוריה ועם המורשת היהודית הארוכה.

טקס בר המצווה הינו טקס יהודי עתיק וקדום ומה יותר נכון מאשר לשלבו עם האתרים ההיסטוריים המשמעותיים בהם התברכה ארץ ישראל.
המשפחות אשר בוחרות לשלב את טקס בר המצווה בטיול יגלו כי אתרים עתיקים רבים פתוחים לקיום הטקס. מגמלא בצפון הרחוק, דרך ציפורי בצפון הקרוב עד מצדה ועין גדי בדרום הרחוק.
וכמובן גולת הכותרת ירושלים והכותל המערבי אשר היוו את הבחירה הראשונה למשפחות רבות.

טיול בר מצווה מאורגן

טיול בר מצווה מאורגן בירושלים בכל שבוע בימי שני וחמישי הימים בהם נהוג לקרוא בספר התורה. טיולי בר מצווה המשלבים את מכלול המרכיבים: שופרות ליווי, חזן שישיר וישמח את הקהל, טקס מרגש עד דמעות בכותל בשילוב טיול בר מצווה היסטורי בעיר וארוחת צהרים מפוארת באחת המסעדות בעיר.

טיול בר מצווה מאורגן, בין הקבוצות החוגגות את טקס בר המצווה באתרים השונים תוכלו לראות קבוצות רבות של משפחות יהודיות אשר מגיעות לשבוע ימים מכל רחבי העולם על מנת לחגוג את המאורע המשמח בארץ ישראל. חגיגות טיולי בר מצווה למשפחות יהודיות כוללות שבוע שלם ואף יותר המשלב טיולי משפחות מקיף ברחבי הארץ. מדן ועד אילת או ממצדה ועד גמלא יטיילו המשפחות ויכירו את הארץ לאורכה ולרוחבה. במהלך טיול בר מצווה מאורגן יחוו חוויות, ינצרו זיכרונות, יתחברו אל המורשת היהודית שלהם כאשר נקודת השיא כמובן אירוע בר מצווה בכותל או באחד האתרים ההיסטוריים החשובים שבארץ.

ראו עוד:  טיול מאורגן בארץ | טיולים בירושלים